menopauza

Dojrzałość, mądrość, prawda…

Rozdrażnienie, suchość skóry, gorąco, to teraz Twoja codzienność. Cykl życia zatacza koło. Do tej pory czułaś, że możesz wszystko, teraz coraz częściej myślisz o nadchodzącej starości.

Jeszcze do niedawna menopauzę postrzegano, jako chorobę
z „niedoboru hormonów” jakby zupełnie nie dostrzegając, że jest to przede wszystkim kolejny etap naszej płodności. Pewnie i Ty  skupiona na dolegliwościach jakie płyną z ciała nie dostrzegasz potencjału jaki w Tobie jeszcze drzemie.

Co przywróci Ci utraconą radość i chęć do działania?

ODŻYWIANIE


Sposób odżywiania w okresie menopauzy jest bardzo ważny, ponieważ z jednej strony pozwala nam dostarczyć potrzebnych w tym czasie składników odżywczych a z drugiej sprzyja zmniejszeniu dokuczliwych objawów tego okresu. Należy się tutaj głównie skupić na dostarczeniu produktów bogatych w  fitoestrogeny czyli estrogeny pochodzenia roślinnego. W tym okresie następuje również spowolnienie przemiany materii, co zmniejsza dzienne zapotrzebowanie energetyczne. To również trudny czas dla naszej sylwetki ponieważ spada poziom hormonu tkanki tłuszczowej – leptyny – co powoduje uczucie zwiększonego apetytu i znaczącego przybierania na wadze. Konsultacje z dietetykiem pozwalają prawidłowo skomponować codzienne posiłki, tak, aby dostarczały energii, witamin i pozytywnie stymulowały nasz układ hormonalny.

OZONOTERAPIA


Wraz z wiekiem pojawia się zwapnienie tętnic, płuca gorzej wchłaniają tlen, a organizm ulega osłabieniu. Mamy mniej siły do działania, trudniej nam wykonywać czynności dnia codziennego. Gdy starzejemy się, zmniejsza się również zaopatrzenie organizmu w tlen, co z kolei wpływa na spowolnienie naszego metabolizmu i problemy z wagą. Niedostateczna podaż tlenu, wpływa również na naszą skórę, przyczyniając się do jej wysuszenia oraz zwiotczenia. W efekcie pojawiają się o wiele szybciej zmarszczki. Zabiegi z zastosowaniem ozonu sprawią, że dostaniesz nowy zastrzyk energii, będziesz lepiej spała i pojawi się na nowo chęć do działania. Ozon wpływa na lepsze dotlenienie naszego mózgu i organów wewnętrznych. Po zabiegu często pojawia uczucie „lekkiej głowy” i „jasnych myśli”.

SUPLEMENTACJA


Spowolniony metabolizm, gorsze funkcjonowanie wątroby i naszych jelit oraz nieprawidłowo zbilansowana dieta przyczyniają się w tym okresie do powstawania dużych niedoborów witaminowych na poziomie komórkowym. Odpowiednio dobrana dożylna terapia witaminowa pozwala złagodzić typowe objawy menopauzy. Witaminy z grupy B wpływają na wyciszenie układu nerwowego i w naturalny sposób pobudzają produkcję progesteronu, dzięki czemu łagodniej spojrzysz na świat. Najbardziej dokuczającą dolegliwością na którą uskarżają się kobiety, są uderzenia gorąca. W tym przypadku podawanie wyższych dawek witaminy E znacząco je ogranicza.

ul. Życzliwa 29/1 53-030, Wrocław

grobelnaagnieszka@wp.pl

+48 600 437 090