ozonoterapia

Ozonoterapia wsparciem płodności – co warto o niej wiedzieć.

W medycynie ozon wykorzystywany jest od blisko 150 lat. Zastosowanie ozonu to głównie dezynfekcja, gdyż jest on bardzo skuteczny nawet względem opornych mikroorganizmów. Niszczy nie tylko bakterie i wirusy, ale również pierwotniaki oraz grzyby – żaden farmeceutyk nie może się pochwalić tak szerokim spektrum działania!

Działa poprzez hamowanie ich wzrostu (grzyby), niszczenie błony komórkowej (bakterie), czy powodując rozpad kapsydu – „koperty”, którą opakowany jest wirus, i uniemożliwia jego namnażanie.

Ozonoterapia w płodności

Na trzecim miejscu w hierarchii chorób żeńskiego układu płciowego są procesy zapalne macicy, przydatków i pochwy.

Zwykle związane są one z florą bakteryjną – są to infekcje spowodowane przez pierwotniaki (rzęsistki, chlamydię, Ureaplasma urealyticum, czy też zapalenie rzężączkowe). Mikroflora pochwy w 90% składająca się z bakterii kwasu mlekowego stanowi podstawową ochronę dla wszystkich narządów  rozrodczych kobiety. Magazyn „Chcemy Być Rodzicami”.

Co powinno Cię zaniepokoić:
świąd pochwy, pieczenie, wydzielina, zapach, nieregularne, długotrwałe, bolesne miesiączki, nagłe zwiększenie wagi o 8-10 kg., nadmiar sebum albo zaskórników na twarzy, bóle w podbrzuszu.

Centrum Wspierania Płodności 
ul. Życzliwa 29/1, Krzyki
53-030, Wrocław

71/ 73-73-337

kontakt@centrumwspieraniaplodnosci.pl